Strona główna

[vc_row bg_type=”image” bg_image_new=”67″ bg_override=”full”][vc_column css=”.vc_custom_1474017537375{padding-top: 200px !important;padding-bottom: 200px !important;}”][boc_heading alignment=”right” color=”#51616b” font_size=”33px”]Twój psycholog zadbaj o swoje zdrowie[/boc_heading][vc_column_text css=”.vc_custom_1474017930756{padding-left: 400px !important;}”]Zadbaj już dzisiaj o swoje zdrowie! Psychiczne oraz zdrowie swojego ciała. Przeczytaj naszej poradniki i żyj zdrowo.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][boc_heading]Mózgowe porażenie dziecięce[/boc_heading][vc_column_text]Nie jest to konkretna choroba, a proces, który jest wywołany zaburzeniami w działaniu mózgu. Dziecięce porażenia mózgowe objawia się paraliżem mięśni, słabością mięśni oraz brakiem kontroli nad mięśniami. Nie jest to indywidualny problem, ale złożone zagadnienie, kompleks schorzeń, wywołany zaburzeniem praktycznie każdego typu komórek nerwowych.
Gros przypadków – ponad dziewięćdziesiąt procent jest wywołane uszkodzeniem mózgu w okresie prenatalnym, a ściślej mówiąc – uszkodzeniem komórek mózgu, odpowiadających za kontrolę ruchu mięśni. Pozostałe przypadki dotyczą z reguły uszkodzenia mózgu w czasie porodu lub zaraz po porodzie. Jest to spowodowane między innymi deficytem tlenu w trakcie porodu. Mimo, że źródła choroby pojawiają się w pierwszym etapie rozwoju, to jej objawy nie są od razu widoczne.
Najczęściej przez kilka pierwszych miesięcy życia nie obserwuje się jakichkolwiek zaburzeń ruchowych dziecka. Z reguły niesie to niepełnosprawność chorych od wczesnych etapów dzieciństwa, a stopień niepełnosprawności zależy od stanu uszkodzenia komórek nerwowych. U niektórych pacjentów występuje wyłącznie niewielki stopień niepełnosprawności, który może być przeważnie z powodzeniem leczony.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][boc_top_icon_box title=”Poradnik online” icon=”icon icon-heart2″]Sprawdź nasze porady na każdy aspekt Twojego zdrowia![/boc_top_icon_box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][boc_post_grid limit=”5″ columns=”5″ is_boxed=”yes” show_date=”0″ show_excerpt=”yes” excerpt_char_limit=”164″][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”image” bg_image_new=”80″ bg_img_attach=”fixed” bg_override=”full” enable_overlay=”enable_overlay_value” overlay_pattern=”01.png” css=”.vc_custom_1474018439354{margin-bottom: 0px !important;}”][vc_column css=”.vc_custom_1474018446007{padding-top: 50px !important;padding-bottom: 50px !important;}”][boc_heading alignment=”center”]Zadbaj o swoje zdrowie razem z nami![/boc_heading][/vc_column][/vc_row]